У січні минулого року моя донька Джорджія стала першою дитиною в Великобританії, якої прописали медичний канабіс. Вона народилася з важкою формою епілепсії, через яку вона страждала більш 30 припадками на день.

До одного року вона отримувала поєднання шести різних препаратів, включаючи сильнодіючі седативні засоби, які не рекомендовано дітям. Але ситуація не поліпшувалася. У Джорджії як і раніше були напади, які тривали до 17 годин, вона двічі потрапляла в реанімацію і провела шість місяців свого життя в лікарні.

Моя дочка не могла навіть підняти голову, і одного разу в лікарні Белфаста нам сказали, що вона ніколи не зможе цього зробити. Цей момент був хвилюючим і лякав, але також і зміцнював – він звернув мій гнів і страх в дію. Як і будь-який батько, я не хотів відмовлятися від неї.

Я вперше почув про медичний канабіс з дитячої лікарні Бостона, коли вони розповідали про лікування Джорджії і про Біллі Колдуеллі. Потім я побачив історію про дитину в Австралії, яка була ровесником моєї дочки, з таким же захворюванням, але тепер видужав за допомогою медичного канабісу.

Після розмови з лікарями з Торонто – де це було доступніше, ніж у Великобританії, і було законним з 2001 року – я вирішив, що шанс вартує того. Перший рецепт Джорджії виписав лікар в Лондоні 3 листопада 2018 року, після того, як я умовив невролога в приватній лікарні. Потім він був імпортований з Канади. Пам’ятаю, коли ми вперше вводили ліки, я сильно нервував. Не те щоб це могло мати серйозні побічні ефекти, але тому, що я думав, що це навряд чи спрацює.

Я вводив ліки під язик Джорджії за допомогою шприца. Замість того, щоб лікувати симптоми, ліки діють, впливаючи на ендоканнабіноідную систему людського тіла, яка зв’язується з рецепторами нервової системи і мозку. За цим послідували п’ять неймовірно тривожних тижнів, а потім дивним чином симптоми моєї дочки почали поліпшуватися.

Два роки по тому медичний канабіс став для Джорджії не просто рятівним колом. Зараз їй чотири роки, і напади практично припинилися. Коли вони трапляються, вони тривають менше декількох секунд, і їй більше не потрібні ліки для екстреної допомоги – швидкодіючі протиепілептичні препарати, які допомагають швидко зупинити напад до того, як він переросте в невідкладну медичну допомогу, – припадки припинилися.

У серпні у нас був неймовірно емоційний день, коли Джорджія зробила свої перші кроки з помічником. Її лікар-фахівець назвав цей прогрес «абсолютно феноменальним». Фактично, всі її лікарі згодні з тим, що, якби їй не дали цей шанс на медичний канабіс, її б не було з нами.

Що найбільш важливо, нам вдалося поступово відучити Джорджію від інших ліків, які вона приймала, в тому числі від седативних засобів, що викликають у неї коматозний стан. Найбільше це змусило мене відчути, що у мене повернулася дочка. Мало хто може не погодитися з тим, що Джорджія повинна вживати медичний канабіс – це не тільки врятувало їй життя, але і значно поліпшило його якість.

Незважаючи на це, ми як і раніше стикаємося з постійними проблемами в Великобританії. В даний час далеко не всі люди можуть отримати до нього доступ, і ті, хто може, це ті, хто може дозволити собі рецепт від лікарів-фахівців в приватних клініках.

У минулому році в проекті керівництва NHS (Національна служба охорони здоров’я Великобританії) не було можливості дати рекомендації про використання ліків на основі каннабіса для лікування таких захворювань, як важка резистентна до лікування епілепсія Джорджії, оскільки вони вважають, що недостатньо чітких доказів того, що ці методи лікування приносять якусь користь.

В результаті лікарі як і раніше дуже неохоче призначають його. Це залишає медичний канабіс в Великобританії в дивній невизначеності. Індустрія медичного канабісу та ряд кампаній хочуть більш швидкого і дешевого доступу, але регулюючі органи і клініки хочуть відчутних доказів безпечності та ефективності.

На цьому тлі приватні рецепти ростуть на 20-30% на місяць для різних умов. Більшість з них призначені для лікування хронічного болю і неврологічних станів, а також для лікування розсіяного склерозу або тривожності і посттравматичного стресового розладу. Витрати можуть бути приголомшливими. Раніше це коштувало мені 900 фунтів стерлінгів на місяць, поки Афрія Фарма в Канаді не надала їй ліки безкоштовно.

Вони працюють і сьогодні, доставляючи його прямо в мій будинок, але це рішення не підходить для всіх. Вважається, що 1,3 мільйона людей в цій країні незаконно вживають канабіс за медичними показаннями. Отже, необхідні клінічні випробування для забезпечення паритету на цьому ринку. Вони являють собою найбільш важливий наступний крок у розвитку лікарського канабісу в Великобританії, але вимагають великих витрат і часу.

Лікарі в Великобританії будуть відчайдушно намагатися допомогти своїм пацієнтам, а не блокувати лікування, і наша галузь повинна надати наукові докази і активно взаємодіяти з регулюючими органами.

Переклад статті Робіна Ємерсона на портале Metro