Більше половини пацієнтів, які страждають на хворобу Паркінсона, повідомили про переваги використання продуктів медичного канабісу.

Згідно з новим опитуванням, проведеним в Німеччині, більше 8% пацієнтів з хворобою Паркінсона (БП) використовують лікарські засоби на основі канабісу, і більше половини з них (54%) мають клінічну користь від них.

Результати були опубліковані в Journal of Parkinson’s Disease.

Хвороба Паркінсона та Медичний каннабіс

Опитування, проведене серед членів Німецької асоціації хворих Паркінсоном, оцінив сприйняття пацієнтами лікарського канабісу та оцінив досвід пацієнтів, вже вживають продукти канабісу.

Команда проаналізувала понад 1300 відповідей на опитування і виявила, що інтерес до медичного каннабісу серед спільноти людей, які страждають на хворобу Паркінсона, був високим, але знання про різні типи продуктів були обмеженими. 51% респондентів знали про законність лікарського канабісу в Німеччині, і 28% знали про різні шляхи введення (вдихання або пероральне введення), але тільки 9% знали про різницю між THC і CBD.

Доктор Карстен Бухманн, відділення неврології, Університетський медичний центр Гамбург-Еппендорф, сказав: «Медичний каннабіс був офіційно схвалений в Німеччині в 2017 році, коли було дано дозвіл на лікування резистентних до терапії симптомів у серйозно уражених пацієнтів незалежно від діагнозу і без клінічних доказів.

«Пацієнти з БП, що відповідають цим критеріям, мають право на отримання медичного канабісу, але існує мало даних про те, який тип канабіноїдів і який шлях введення можуть бути перспективними для якого пацієнта з БП і будь симптомів. Нам також не вистачає інформації про те, наскільки спільнота БП поінформоване про лікарський канабісу та чи пробували вони канабіс, і якщо так, то з яким результатом».

Розуміння переваг CBD

Результати показали, що більше 40% користувачів повідомили, що це допомогло впоратися з болем і м’язовими спазмами, а більше 20% користувачів повідомили про зниження жорсткості (акинезії), заморожування, тремору, депресії, занепокоєння і неспокійних ніг. Пацієнти повідомили, що вдихальні продукти канабісу, що містять ТГК, більш ефективні при лікуванні жорсткості, ніж пероральні продукти, що містять КБД, але трохи гірше переносяться.

Опитування також показало, що більшість пацієнтів, які вживають канабіс, як правило, молодші, живуть у великих містах і краще інформовані про юридичних та клінічних аспектах лікарського канабісу, і що 65% тих, хто не вживає канабіс, були зацікавлені у використанні лікарського канабісу, але недолік знань і страх перед побічними ефектами були названі основними причинами, за якими не пробували його.

«Наші дані підтверджують, що пацієнти з БП проявляють великий інтерес до лікування лікарським каннабісом, але їм не вистачає знань про те, як його приймати, і особливо про відмінності між двома основними каннабиноидами, ТГК і КБД», – додав д-р Бухманн. «Лікарі повинні враховувати ці аспекти при консультуванні своїх пацієнтів з приводу лікування лікарським каннабісом. Дані тут можуть допомогти лікарям вирішити, які пацієнти можуть отримати користь, з якими симптомами можна боротися, і який тип канабіноїдів і спосіб введення можуть бути придатними.

«Вживання канабісу може бути пов’язано з ефектом плацебо через завищених очікувань і умов пацієнта, але навіть це можна розглядати як терапевтичний ефект. Однак слід підкреслити, що наші висновки засновані на суб’єктивних звітах пацієнтів і що клінічно відповідні дослідження терміново необхідні ».

Переклад матеріала сайту healtheuropa.eu

Магазин